Sıkça Sorulan Sorular

S. JoyOtaku nedir?

C. Japon kültürünün en önemli simgelerinden biri olan animelerin izleyicilerimize sunulduğu bir sitedir. Ayrıca üyelerinin güncel etkinlikleri takip edebildiği, birbirleri ile mesajlaşabildikleri, profil ve cosplay fotoğraflarını paylaşabildikleri Türkiye’nin ilk ve en büyük platformudur.

 

S. JoyOtaku’ya nasıl giriş yapabilirim?

C. Sahip olduğunuz Facebook hesabınız ile Joy Otaku’ya giriş yapabilirsiniz. Bunun için site üzerinde giriş yap butonuna tıklamanız yeterlidir.

 

S. JoyOtaku’da nasıl anime izlerim?

C. Anasayfa’da bulunan “Animeler” sekmesine tıkladığınızda sitede sizlere sunulmuş animeleri görebilirsiniz. İzlemek istediğiniz animeyi ve bölümünü seçip, izlemeye başlayabilirsiniz.

 

S. JoyOtaku’ta etkinlikleri nasıl takip edebilirim?

C. Anasayfa’da “Etkinlikler” sekmesine tıkladığınızda karşınıza, bulunduğunuz ay içerisindeki etkinlikler gelecektir. Bu bölümden geçmiş ve gelecek aylardaki etkinlikleri de görüntüleyebilirsiniz.

 

S. JoyOtaku’da diğer kayıtlı kullanıcılar ile nasıl iletişime geçebilirim?

C. İletişime geçmek istediğiniz kullanıcının ismini ekranınızın üst kısmında bulunan “Üye Ara” kısmına yazarak o kullanıcıyı bulabilirsiniz. Dilerseniz direkt olarak mesaj gönderebilir veya “Profili Görüntüle” kısmından “Takip Et” butonuna tıklayarak kullanıcıyı takip edebilirsiniz.

 

S. Profilimi nasıl güncelleyebilirim?

C. Siteye Facebook hesabınız ile giriş yaptığınızda sağdaki üye  paneli üzerinde “Profili Güncelle” butonu çıkacaktır. Bu bölümde bütün kişisel bilgilerinizi ve profil resminizi güncelleyebilirsiniz.

 

 

 

S. Takip ettiğim kişileri nasıl görüntüleyebilirim?

C. Siteye giriş yaptıktan sonra ekranınızın sağ tarafında, giriş bilgilerinizin olduğu pencerede “Takipteyim” butonuna tıklayarak, takip ettiğiniz kullanıcıları görüntüleyebilirsiniz.

 

S. Elimde bulunan Cosplay resimlerini siteye nasıl yükleyebilirim?

C. Kendi profil fotoğrafınızın üstüne tıkladığınızda “Fotoğraflar” butonunu göreceksiniz. Bu butonu tıkladıktan sonra üst kısımda “Cosplay Fotoğrafları”na giriş yapıp, istediğiniz Cosplay resmini yükleyebilirsiniz. Yüklemek istediğiniz resim bizim tarafımızca onaylandıktan sonra sitede gözükecektir.

 

S. VIP üyelik nedir?

C. VIP üyelik ile JoyOtaku’nun size sunduğu ekstra avantajlardan yararlanabilirsiniz. Kullanıcılara normal üyelerden daha çok mesaj gönderebilir, animeleri daha iyi kalitede izleyebilir ve animelerin, VIP üyelik isteyen bölümlerini takip edebilirsiniz.   Bunların yanında daha çok cosplay ve profil fotoğrafını da profilinizde paylaşma imkanına sahip olursunuz.

 

S. Nasıl VIP üyelik alabilirim?

C. Üye bilgileri ekranınızda “VIP Üye Ol” butonuna tıklayarak ödeme sayfasına gelebilirsiniz. Şu an için sadece Mobil Ödeme aktiftir. Karşınıza çıkan ekrana ödemeyi yapmak istediğiniz telefon numarasını ve almak istediğiniz VIP süresini belirttikten sonra “Gönder” butonuna basın. Telefonunuza gelen kodu açılan pencereye girdikten sonra VIP üyeliğiniz aktif olacaktır.