Chō Jikū Robo Meguru'nun Fragmanın Yayınlandı
12 11 2014

Chō Jikū Robo Meguru'nun Fragmanın Yayınlandı

Brains Base resmi web sitesinde, Salı günü Chō Jikū Robo Meguru adıyla paylaştığı yeni projesinin fragmanın akışı başladı.


Projede, Keiji Gotoh yönetmen, Shoji Yonemura senarist, Masami Matsuoka orjinal karakter dizaynırı,Takeshi Takakura mekanik tasarım ve Yūichi Gotō ise 3D CG (Görüntü) yönetmeni olarak görev yapacak.

Kısacası animenin ana karakterlerini tanıtmak gerekirsek;

Meguru Tokio, 13 yaşında normal bir kızdır. Ancak tam anlamıyla normal olduğu söylenemez. Annesi doğumdan sonra vefat etmiş, babası(robot geliştiricisi) ise 2016 yılında vefat etmiştir. Her zaman babasını kızı olan Meguru, yalnız başına yaşamaya başlamıştır.

Meguru, Meguru Tokio'nun soyundan gelen bu kız gelecekten gelir. Enerjik ve güçlü bir kişiliğe sahiptir.

Hikaye, 2017 Mecha dünyasında olan, 13 yaşındaki Meguru Tokio'nun etrafında geçer. Birden garip bir kadın tarafından kaçırılır. Kaçırıldığı kadının Meguru isminde, yaklaşık 17-18 yaşlarında olan tutkulu bir kişiliğe sahip olan bir kız olduğunu öğrenir. Meguru'nun sorunlarıyla ilgilenir.Meguru Tokio kendisini Meguru ile gizemli bir organizasyonun savaşı içinde bulur.Bu organizasyon onları hedef almaya başlar. Bu organizasyonun asıl ismi narsistlikle ünlü olan Rei'dir. Meguru Tokio, Meguru'nun gelecekten geldiğine inanmamasına rağmen Meguru'nun yanında robotlarla savaşır. Rei ile mücadele ederken, Meguru'nun kendi soyundan geldiğini keşfeder.


 

Brains Base daha önceden Ekim ayında projesini açıklamıştı. Bu proje için 8 dakikalık bir tanıtım videosunu yakında yayınlayacak. Videodaki karakterlerin tasarımları bir DVD kitapçığı halinde satışa çıkacaktır. Kitapçık tam renkli bir kapağa sahip olup, siyah-beyaz sayfalardan oluşarak 80 sayfa uzunluğunda olacaktır. Sınırlı sayıda(300 adet) satışa çıkacak olan bu kitapçığı fiyatı 1.500 Yen olarak belirlendi.

 

Pandapple